október 6, 2012 0

Grécko

By in Svetové destinácie

Patríte k veľkým milovníkom starodávnej histórie? A chcete si užiť vašu dovolenku na slnečných plážach? Potom ste u nás na správnom mieste. Odporúčame Vám dovolenku v slnečnom Grécku.

 

 

Základné údaje

Oficiálny názov: Grécka Republika , Ellada
Hlavné mesto: Atény
Úradný jazyk: gréčtina
Rozloha: 131 940 km2
Počet obyvateľov: 10,6 milióna
Mena: Euro
Časové pásmo: UTC+2
Náboženstvo: rímsko-katolícke, grécko-katolícke, ortodoxný

Určite viete, že Grécko sa skladá z množstva ostrovov, ktoré sú rozdelené do rôznych súostroví. Vy si môžete vybrať aké súostrovie chcete navštíviť. Na výber vám ponúkame: Korfu, Rhodos, Zakynthos a a množstvo iných ostrovov. Dosť často sa stáva, že ľudia túžia navštíviť niektorých z týchto ostrovov, a pritom ani netušia, kde sa daný ostrov v Grécku nachádza! Ale to vám môže byť jedno, pretože Grécko sa zaraďuje medzi najviac vyhľadávané destinácie, oproti ostatným európskym štátom.

Každý vie, že staroveké Grécko bolo kolískou európskej civilizácie. To znamená, že nám Gréci zanechali aj po tisíckach rokoch ich nezničiteľné pamiatky. Záujem o grécke pamiatky potvrdzujú hlavne kolóny áut. My vám odporúčame navštíviť hlavné mesto Atény. Práve Atény patria medzi najnavštevovanejšie a najvyhľadávanejšie európske mestá. Toto mesto má za sebou fascinujúcu históriu, ktoré ovplyvnilo nie len ich krajinu. V tomto meste môžete navštíviť Akropolu, Diov chrám, Prístav Pireus. A ich najznámejšiu pamiatku, Olympijský štadión. Aj druhé najväčšie mesto Solún, má zachovalé pamiatky, medzi ktoré patria pamiatky z byzantskej a osmanskej ríše. Ešte stále vám to nestačí? Nevadí, my vám ešte ponúkame ostrov Korfu. Práve na tomto ostrove leží známy palác Achillion, ktorý patril cisárovnej Alžbete. Ako ďalšiu destináciu vám odporúčame navštíviť ostrov Santorini. Možno, že vám tento ostrov nič nehovorí, ale okolo tohto ostrova leží na dne mora bájne mesto Atlantída. Gréci nevynikajú len svojou kultúrou, históriou, cestovným ruchom, ale aj ich kuchyňou. Nečakajte a vyberte sa s celou rodinou do Grécka!

Stojí tiež za povšimnutie:

Leave a Reply